Sıkça Sorulan Sorular

Psikoloji Nedir?

Psikoloji, insanların nasıl düşündüklerini, hissettiklerini, nasıl davrandıklarını ve nasıl öğrendiklerini anlamaya çalışan bir bilim dalıdır.

Bir bilim olarak psikoloji

Psikoloji bilimi, insan aklının geniş, kapsamlı işlev ve etkilerini inceler. Psikolojik araştırmalar insani duyguları, kişiliği, zekayı, hafızayı, algıyı, bilişi, dikkati ve motivasyonu ve bu insani işlevleri ve davranışları yönlendiren biyolojik süreçleri anlamamızı sağlar.

Özünde, psikoloji, bireylerin ve grupların, insanların, toplulukların ve toplumların nasıl işlediğini ve gelişmelerine yardımcı olacak yolları daha iyi anlamalarını sağlar.

Bir meslek olarak psikoloji

Psikolojinin amacı sadece insan düşüncesini ve davranışlarını incelemek değil, bu bilgiyi uygulamaya koymak, insanlara ve topluma genel olarak günlük sorunları çözme ve yaşam kalitesini iyileştirme konularında yardımcı olmaktır.

Psikoloji bu nedenle insanlara ve topluma öğrenme, zihinsel sağlık, performans, ilişkiler, ruhsal problemler ve yaşam sorunlarına yönelik çözümler bulma noktasında yardımcı olan bir bilim dalıdır.

Psikoterapi Ne sağlar?

Empty section. Edit page to add content here.

Ne zaman destek almalıyım ?

Empty section. Edit page to add content here.

Hangi Konularda destek almalıyım?

Empty section. Edit page to add content here.

Psikoterapistimi nasıl seçmeliyim?

Empty section. Edit page to add content here.

İstediğini Bulamadın mı?

istediğin soru ve / veya cevabı bulamadı isen bize bir mesaj bırakın yada iletişime geçin